امروز دوشنبه 10 بهمن 1401 geneticnew.cloob24.com
0

 

خبرگزاری فارس: کشف روش جدید درمان سرطان با استفاده از امواج صوتی

دانشمند جوان ایرانی و محقق گروه تکنولوژی‌های الکترواکتیو سازمان ناسا با اشاره به کشف روش جدید درمان سرطان با استفاده از امواج صوتی، گفت: در روش درمان با امواج صوتی نیازی به انجام جراحی و اشعه وجود ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حمید رضا چابک ظهر امروز در دیدار از انجمن خیریه مهرانه زنجان اظهار کرد: در انجمن خیریه مهرانه امکانات و زیرساخت‌های خوبی برای درمان بیماران سرطانی وجود دارد.
وی با اشاره به تخصص خود در رابطه با تشخیص و درمان بیماران سرطانی بدون نیاز به جراحی و با روش‌های نوین در آمریکا، اضافه کرد: در حال حاضر درمان سرطان به عنوان یکی از مهم‌ترین و ضروری‌تربن نیازهای کشور و جامعه است.
دانشمند جوان ایرانی و محقق گروه تکنولوژی‌های الکترواکتیو سازمان ناسا تصریح کرد: روش جدید درمان سرطان خبری بسیار خوب برای جامعه بشری جهان است.
چابک با اشاره به اینکه درمان بیماران سرطانی به شکل اصولی در مجموعه مهرانه آغاز شده است، بیان کرد: روش امواج فرا صوت (Ultrasound)، یک روش بی‌خطر است که هنوز به ایران و کشورهای منطقه وارد نشده است.
وی با تاکید بر اینکه این روش در درمان سرطان‌های بسیار کاربرد دارد، گفت: این روش بسیار جدید است که به تازگی در درمان سرطان پروستات تأییدیه سازمان بهداشت آمریکا را کسب کرده است.
دانشمند جوان ایرانی و محقق گروه تکنولوژی‌های الکترواکتیو سازمان ناسا خاطرنشان کرد: این درمان برای درمان سرطان رحم نیز مورد تایید قرار گرفته است و در اروپا تیز در درمان سرطان‌های مختلفی کاربرد دارد.
چابک با بیان اینکه به دنبال وارد کردن این تکنولوژی به ایران هستیم، اظهار کرد: با توجه به امکانات مجموعه مهرانه، می‌توان در صورت فراهم شدن بستر، نخستین مکان ورود این روش درمان به کشور استان زنجان باشد.
وی تصریح کرد: این روش در درمان سرطان‌های رحم، پروستات، اندام داخلی و. کاربرد دارد و نیاز به بستری و جراحی وجود ندارد و درمان راحتی دارد.
دانشمند جوان ایرانی و محقق گروه تکنولوژی‌های الکترواکتیو سازمان ناسا در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص درمان قطعی سرطان‌ها با این روش جدید، تبیین کرد: درمان در این روش به صورت امواج صوتی و فراصوتی است که برای بدن مفید و باعث از بین رفتن استرس می‌شود.
دانشمند جوان ایرانی و محقق گروه تکنولوژی‌های الکترواکتیو سازمان ناسا در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس در رابطه با فراهم شدن شرایط ورود این تکنولوژی به ایران از سوی مسئولان، تشریح کرد: این یک موضوع بسیار مهم است و دولت‌های خارجی که دانشمندانی در مرکز تحقیقات سرطان آمریکا دارند در پی بومی‌سازی این تکنولوژی برای کشور خود هستند.
چابک با تأکید بر اینکه در ایران نیاز برای تحقق این امر نیاز به حمایت دولت است، اظهار کرد: این روش در درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد دارد و حتی مصرف غیرپزشکی نیز دارد که ما نیز باید پیش از کشورهای دیگر دست به کار شویم.
وی ادامه داد: با توجه به دانش و نیروهای جوان و پزشکان خوبی که در ایران وجود دارد، می‌توان با فراهم‌سازی بستر و فراهم‌آوری امکانات فعل خواست را صرف کرد.
دانشمند جوان ایرانی و محقق گروه تکنولوژی‌های الکترواکتیو سازمان ناسا در پایان خاطرنشان کرد: نیاز به آگاه‌سازی جامعه در این زمینه وجود دارد که رسانه‌ها می‌توانند ضرورت ایجاد یک مرکز علمی و تحقیقاتی را در جامعه بیان کنند.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه